Sekcje wspinaczkowe to główna forma naszej działalności. Dwugodzinne zajęcia w grupie 6-8 osób mają na celu zapoznać Was ze wszystkimi aspektami wspinaczki - treningi skupiają się na technice oraz zdolnościach motorycznych niezbędnych przy wspinaniu. Dodatkowo w sekcje wplecione są ćwiczenia ogólnorozwojowe oraz uzupełniające, które uczynią Wasz trening kompletnym, pozwolą unikać kontuzji i wzmocnią ciało nie tylko pod kątem wspinaczkowym. Nasze sekcje nie kończą się po 120 minutach. Każdy uczestnik zajęć dostaje propozycje pozostałych treningów do wykonania, aby stać się lepszym wspinaczem! Dodatkowo oferujemy wsparcie merytoryczne dotyczące odpowiedniego żywienia oraz rozwoju umiejętności psychologicznych potrzebnych we wspinaniu.

Sekcje w sezonie jesienno – zimowym odbywają się w Centrum Wspinaczkowym [Transformator], natomiast wiosną i latem są one przeplatane wyjazdami w skały. Treningi prowadzone są jeden lub dwa razy tygodniowo i trwają 2 godziny.

Pierwsze zajęcia gratis - płacicie tylko za wejście na ścianę!

Prowadzimy sekcje:

OD PODSTAW

Sekcje dla kompletnie zielonych, które wprowadzą Was w świat wspinaczki zarówno pod kątem poprawnej techniki wspinania oraz bezpiecznego poruszania się z liną.

POCZĄTKUJĄCE

Jeżeli wspinasz się dość krótko, lub miałeś/miałaś długą przerwę, to jest to grupa dla Ciebie. Podstawą nadal jest trening techniki a nieco większy udział treningu sprawnościowego gwarantuje zwiększenie Twojej siły, wytrzymałości oraz gibkości.

ŚREDNIOZAAWANSOWANE

Wspinasz się już jakiś czas? Wiesz co to flaga i skrętka? Żółte balderki nie stanowią dla Ciebie większego problemu? Oto grupa dla Ciebie! Celem tej sekcji jest, aby z jej nazwy jak najszybciej pozostało tylko słowo "zaawansowany"...

SPORTOWE

Grupy nastawione na maksymalizację osiągnięć w skałach i na panelu. Typowy trening sportowy dla wspinaczy prowadzony zgodnie ze wszystkimi prawidłami sztuki treningu sportowego.