Koniec roku coraz bliżej, a więc pora na podsumowanie tego co działo się w ostatnich 11 miesiącach. A działo się sporo! Zdecydowana większość teamu osiągnęła swoje cele i udowodniła, że rzetelny trening popłaca…:)

ProTeam

Zdecydowanie najbardziej imponujący zestaw przejść zgromadził Maciek. Zeszłoroczne przerzucenie sił z pionowych klasyków jury północnej na Pochylca było strzałem w dziesiątkę. Przewspinane metry procentowały z każdym wyjazdem, a truskawką na torcie okazał się Filar Pochylca VI.6/6+. Po drodze padały pochylcowe Shock the monkey VI.5+/6 i Wzlot VI.5 oraz rozsiane po całej jurze Klub aktywnego seniora VI.5+ (3 próba), Mały Książe VI.5/5+ i Samotność długodystansowca VI.5 (obie w 1 dzień), Murarz IV VI.5, Atak Glonów VI.5, Pinokio VI.5. Po sezonie jurajskim przyszedł czas na rozmas, który zakończył się przywiezieniem z podtopionej Sycylii worka przejść z m.in. The Wish 7c/c+, Christo 7c+, Mega Dave 7c+ oraz Il minotauro 7b OS.

          

Filip nie dość, że wykonał plan na ten sezon prowadząc swoje pierwsze VI.5+ to dodatkowo wykonał od razu plan na przyszły prowadząc swoje pierwsze VI.5+/6 (więc do wspinania może wrócić dopiero w 2020). Ale po kolei – śrubowanie swoich przejść rozpoczął już w marcu, w Leonidio, prowadząc Paraplanisi – swoje pierwsze westowe 7c+. Z tego samego wyjazdu przywiózł Acrovatis 7c oraz Amalthee 7b+. Zaraz po powrocie na jurę zaczął kompletowanie kolejnych dróg spod znaku VI.5. Brutalny trucht, Hektor, Wzlot, Pinokio, Odlot małpy oraz Odlot proroka stanowiły świetną bazę do prowadzenia pierwszych VI.5+ – Onyksa i Mocy piekielnych. Chwila przerwy od życiówek to prowadzenie Nienasycenia VI.4+/5,  Ataku glonów VI.5, Messera VI.5 i Małego Księcia VI.5/5+. Ten zestaw przejść wprowadził go na Aleję Zasłużonych VI.5+/6. Na zakończenie sezonu jurajskiego, nieco na przekór kalendarzowi, pada Powitanie Wiosny VI.5+/6. Sezon został zakończony w Ospie prowadzeniem tamtejszych klasyków na czele z Hobitem 7c, Figą 7b+ i Tortugą 7b.

           

Marcin, wraz z całym ProTeamem rozpoczął sezon w Leonidio. Podobnie jak Filip podniósł tam swoją życiówkę prowadząć Paraplanisi 7c+ dorzucił Amalthee 7b+ oraz podniósł poprzeczkę w stylu Flash na Chuck Notis 7a+. Sezon w Polsce zaczął się prowadzeniem pierwszej VI.5 a następnie upływał w stopniu VI.5 co daje dobrą bazę na przyszły rok. Sześć-piątki zgromadzone w tym sezonie to Hektor, Pionokio, Kampania Zimowa, Brutalny Trucht oraz Bita Danka (w jeden dzień). Do tego kilka dróg o pół wyceny niższych (Ogi, Mędrcy Trafalmandrii, Miski Universum oraz Pi-Ching).

            

Bartek w greckich promieniach słońca postawił na rozwspin i poprawę poziomu OS, co też uczynił prowadzeniem Tsibouri Extension 7a. Po powrocie do Polski dorzucał kolejne drogi ze szczególnym upodobaniem tych, znajdujących się w Dolinie Wiecicy. I tak padają chronologicznie Zanikający Biceps VI.4/4+, Rekin VI.4, Ogi VI.4+, Mędrcy Trafalmandrii VI.4+, Leśne Echa VI.4/4+, Palowanie VI.4,  Prostowanie Henia VI.4. A najważniejszymi zdobyczami tego sezonu są świetne Hektor VI.5 oraz Messer VI.5 🙂

            

PreTeam 🙂

Poprzeczkę podniósł też Rafał prowadząc swoje pierwsze drogi wykraczające poza poziom VI.4. Pierwszą był Bal Sztywniaków VI.4/4+ na Brzuchackiej Skale, natomiast drugą w tej samej wycenie Huragan Katherina na Dworskim Lesie. Do tego dwie siódemki-be w tureckim Geyik Bayiri (Toros oraz Demir Kazik), siedem siódemek a plus, i kilka siódemek-a fleszem.

Uroki naszej Jury poznawał Alexey, który skupiał się głównie na wyborze klasyków. Z ciekawszych dróg poprowadził Odlot oraz Reductio ad absurdum (obie za VI.4), Prostowanie Wariantów Klasycznych VI.3+/4, Cadyka Cypełe VI.3+ fleszem oraz garść innych VI.3+ w szybkim RP. Telewizor, Zapraszamy do trójki, Drwal kostuch, Magnetowid, Tarantula, XXI Vek (Palcevo/Rosja), Polak musi oraz Hiszpański Filar. W stylu bez znajomości zaliczył ładny onsajt na Człowieku który się chujom nie kłaniał VI.3.

      

Systematycznie swój poziom podnosi Wojtek. W tym roku zatrzymał się na 7a+, które przywiózł ze słonecznej Sycylii. Szczęśliwą wybranką okazała się droga Alfa Romeo (przeceniona z 7b). Dodatkowo dorzucił swoje pierwsze jurajskie VI.3 Lex Steel. A następnie drugie i trzecie – Panel Słoneczny oraz Lewiatana. Do tego Mitomaniak VI.2+, Dziurka Prezesa VI.2+ oraz kalymnoska Barba Yorghos 6c+.

             

Również na Sycylii swoje chwile chwały święcił Adi. Sezon rozpoczął prowadzeniem swojej westowej życiówki – Anaconda 6c, natomiast zakończył prowadzeniem swojego pierwszego 7a The Riddle. Pierwszą sześć-trójką było Pragnienie VI.3. na Łutowcu Oprócz tego  do kajetu wpadł Mitomaniak VI.2+, Cargo VI.2 fleszem, Wstanie z Łapy VI.2. oraz sporo dróg z poziomu VI.1 OS.

            

Na poprawę swojej życiówki postawiła również Asia. Postawiła i to skutecznie bo przeskakując jeden poziom poprowadziła Lewiatana VI.3 🙂

Błyskawiczne postępy poczyniła Karolina prowadząc takie drogi jak Oktoberfest VI.2, Morrison Hotel VI.1+, Małe Modrzewiowe Loty VI.1+, Filarek Bularza VI.1+, 23 karatos 6b+ (Kis-Geresce). Również prosiła o wymienienie Żałoby po wyrzuconej szmacie VI+ ze względu na nazwę 🙂 Ale topem topów został Panel Słoneczny VI.3 !

            

Paweł w przerwach pomiędzy próbami na swoich projektach dorzucił do kajetu Dunajową Cestę, Człowieka który się chujom nie kłaniał oraz Lewiatana – wszystkie za VI.3.

Mateusz szybko podniósł swoją życiówkę prowadząc Oko Demona VI.2 na Podzamczu, a następnie w środku lata, w Rzędkowicach, po ciężkich negocjacjach, aby jednak nie wspinać się po łatwym (dzięki Alex!) Myśliwych z Jurgowa VI.2+ w trzeciej próbie.

      

Trzy stopnie trudności przeskoczyła w tym roku Ela. W kwietniu wskoczyła na poziom 6a prowadząc na Sycylii Nina G. Na jurze dodawała kolejne drogi w szóstkowych trudnościach, a licznik zatrzymał się na VI.1 (Adrenalina skoczyła i Aldi Quattro).

             

Warto też wspomnieć o przejściach, tych z kategorii „nowa życiówka”, Anety (pierwsze 6a na Sycylii – Tower Pillar), Tomka (pierwsze VI – Direttisimana Młynarzu) oraz Wojtka (Direttisima VI i Psychosomatyczny spleen VI.1 w Mirowie)

Nadchodzący sezon na pewno będzie jeszcze lepszy. Zwiastują to nowe transfery do teamu oraz kilka (jestem tego pewien) spektakularnych powrotów. Stay tuned…:)

Sokół